Image Alt

Zajęcia umuzykalniające

1. Dlaczego to robimy?

Za pomocą muzyki chcemy wpływać na wszechstronny rozwój Twojego Dziecka. Chcemy zarażać Maluchy miłością do muzyki, by stała się dla nich czystą przyjemnością i radością!

W czasie zajęć stwarzamy środowisko, w którym może nastąpić zanurzenie Dziecka w świecie muzyki: w świecie różnorodnych melodii i rytmów. Chcemy, by nastąpiła tzw. imersja językowa – uczymy języka muzyki w sposób analogiczny do nauki języka ojczystego, tak by Dziecko w przyszłości potrafiło improwizować w języku muzyki.

Dziecko, które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija. O wiele szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem.
Kształcenie muzyczne dzieci stymuluje zdolności komunikacyjne. Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice u swych dzieci obserwują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę. To wszystko ma kolosalny wpływ na ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

2. Jak to robimy?

Nasze starania polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu.

Zabawę i edukację wypełniamy  śpiewankami i rytmiczankami – dzieci poznają melodie w różnych skalach modalnych lub proste i bardziej skomplikowane rytmy. Dzieci mają swobodę ruchu. My za nimi podążamy, pokazując im drogę. W trakcie zajęć: wzbogacamy słownik słuchowy dziecka, rozwijamy wrażliwość słuchową, kształtujemy głos, doskonalimy umiejętności śpiewania i podejmowania różnych działań, uczymy współdziałania z innymi, pokazujemy jak naśladować reakcje ruchowe i sami je prowokujemy.

Pierwsze lata życia dziecka to dla niego najważniejszy okres w rozwoju i najlepszy czas na naukę języka muzycznego.

3. Wskazówki dla rodzica

Drogi Rodzicu, aby zajęcia przebiegały zgodnie z założeniami naszego programu niezwykle ważny jest Twój udział i zaangażowanie.  Na zajęciach dla dziecka najważniejszy jesteś Ty – to Ciebie naśladuje i od Ciebie uczy się Maluch!.

Zachęcamy zatem do skorzystania z naszej Zajęciowej Garści Wskazówek:

  1. Ubierz się wygodnie,
  2. Zadbaj aby Twój Maluszek był w dobrym humorze;),
  3. Postaraj się zaspokoić Wasze potrzeby fizjologiczne przed zajęciami,
  4. Poruszaj się swobodnie zgodnie z rytmem i pozwól na swobodny ruch dziecku bez Twojej ingerencji,
  5. Włączaj się w aktywność dziecka i Prowadzącej,
  6. Śpiewaj, powtarzaj za Prowadzącym jego ruch- stań się jego lustrzanym odbiciem,
  7. Zachowaj ciszę w przerwach pomiędzy śpiewankami i rytmiczankami,
  8. Unikaj: rozmów z innymi uczestnikami zajęć, wydawania poleceń dziecku, pozwól „zanurzyć się” uczestnikom w głosie Prowadzącej,
  9. Jeśli masz jakiekolwiek pytania zwracaj się do naszej Prowadzącej (najlepiej przed zajęciami).

Dzięki współpracy z Wami dzieci będą miały warunki, aby w pełni rozwijać swoje zdolności muzyczne i rytmiczne.

Do zobaczenia na zajęciach! 🙂

Chcesz zapisać się na zajęcia?

Napisz do nas!